01. Kombinatorika, valószínűség
a) Permutációk
Tananyag
|
Kezdés »
Az első fontos kombinatorikai fogalom, amivel megismerkedünk a permutáció, azaz sorbarendezés. Gyakorló feladatokon keresztül ismerkedünk meg a fogalommal, megbeszéljük a legfontosabb tulajdonságokat.
b) Variációk
Tananyag
|
Kezdés »
A kombináció fogalmával folytatjuk a kombinatorikát. Feladatokon keresztül megismerjük a kombinációkat, megtanuljuk a legfontosabb tulajdonságokat.
c) Kombinációk
Tananyag
|
Megnyitáshoz fizess elő ITT
A kombinatorika témát a kombinációk tárgyalásával folytatjuk.
Feladatokon keresztül megismerjük, felfedezzük a kombináció fogalmát.
d) Kombinatorika - vegyes feladatok
Tananyag
|
Megnyitáshoz fizess elő ITT
Ebben a tananyagban feladatokban gyakoroljuk, amit a permutációkról, variációkról és kombinációkról tanultunk.
e) Gyakorlás Kombinatorika
Teszt
|
Megnyitáshoz fizess elő ITT
TESZT! Gyakorlófeladatok önálló megoldására hívunk a kombinatorika témaköréből: Hányféle sorrend/megoldás lehetséges? Kiértékelés után levezetjük a megoldást lépésről lépésre.
f) Valószínűségszámítás (Klasszikus valószínűségi modell)
Tananyag
|
Megnyitáshoz fizess elő ITT
Ebben a matek tananyagban a valószínűségszámítás rejtelmeibe vezetünk be. Megtanulhatod, hogyan kell alkalmazni a klasszikus valószínűségi modellt, és mik a független események.
g) Valószínűségszámítás (Komplementer esemény, visszatevés)
Tananyag
|
Megnyitáshoz fizess elő ITT
Ebben a matek tananyagban a valószínűségszámítás rejtelmeibe vezetünk be. Megismerkedhetsz a visszatevéses mintavétellel és a komplementer eseményekkel.
h) Geometriai valószínűség I.
Tananyag
|
Megnyitáshoz fizess elő ITT
A valószínűség kiszámításának geometriai modellje.
A geometriai valószínűség azt méri, hogy egy esemény bekövetkezése milyen valószínű az események geometriai tulajdonságai alapján, például terület vagy hossz mértéke alapján.
Geometriai valószínűség.
Egy egyszerű példa a geometriai valószínűségre az, amikor egy kört véletlenszerűen választanak ki egy téglalap belsejéből. A kör valószínűsége, hogy az adott téglalap területén belül esik, arányos a kört tartalmazó terület méretéhez.
i) Valószínűségszámítás - Gyakorló feladatok 1.
Tananyag
|
Megnyitáshoz fizess elő ITT
A valószínűségszámítás nagyon fajsúlyos helyet kapott a középszintű érettségi feladatsorokban. Ezért fontos, hogy Te is tisztában legyél azzal, hogyan is kell ilyen valószínűségeket kiszámítani. Az alapfogalmak megismerése után ezen a videón gyakorolhatod, hogyan kell kiszámítania kedvező esetek számát, az összes esetet, és ezekből meghatározni a valószínűséget.
j) Valószínűségszámítás - Gyakorló feladatok 2.
Tananyag
|
Megnyitáshoz fizess elő ITT
A valószínűségszámítás nagyon fajsúlyos helyet kapott a középszintű érettségi feladatsorokban. Ezért fontos, hogy Te is tisztában legyél azzal, hogyan is kell ilyen valószínűségeket kiszámítani. Ezen a videón további feladatokkal gyakorolhatod, hogyan kell kiszámítania kedvező esetek számát, az összes esetet, és ezekből meghatározni a valószínűséget.
k) Valószínűségszámítás - Gyakorló feladatok 3.
Tananyag
|
Megnyitáshoz fizess elő ITT
Még néhány feladat, amivel gyakorolhatod, hogyan kell kiszámítania kedvező esetek számát, az összes esetet, és ezekből meghatározni a valószínűséget.
l) Gyakorlás Valószínűségszámítás
Teszt
|
Megnyitáshoz fizess elő ITT
TESZT! Önálló munkára hívunk.
Feladatok megoldásával gyakorolhatod a valószínűségszámításból szerzett ismereteidet, tudásodat. Kiértékelés után levezetjük a megoldást lépésről lépésre.